Nemcsak az oroszok építhetnék meg Paks II.-t
Nagyon nem stimmel az Európai Bizottság érvelése.
Nagyon nem stimmel az Európai Bizottság érvelése.
Elkente a paksi vizsgálat brüsszeli lezárásáról szóló hírt Lázár János a csütörtöki kormányinfón, így egyelőre csak találgatni lehet, hogy valójában milyen döntés születhetett, illetve hogy abból mi következik. A jövőre belengetett építkezési start például nem.
Azért a magyar kormány által fizetett oroszbarát német üzletember utaztatta az EU-biztost, mert nincs magyar kormánygép.
Jöhet az autós rezsicsökkentés és az új KRESZ, Lázár Jánosnak nincs ujjlenyomata, Jávor Benedek bosszút áll - ez történt a 70. Kormányinfón.
Látványos felvételeken mutatják be a novovvoronyezsi atomerőművet.
A világ legnagyobb iparvállalata is szeretne részt venni a paksi bővítésben.
Elkaszálták a vietnami Paks II.-t, amit a feltörekvő ázsiai országban éppen úgy 2009 óta terveznek megépíteni, mint nálunk, éppenséggel pont orosz segítséggel. De a nemzetgyűlés most úgy döntött, hogy több szempontból sem éri meg nekik a projekt. Például azért, mert drágán termelné meg az amúgy igencsak szükséges áramot.
Az Energiaklub szerint az, ami a Paks II. környezeti hatástanulmánya körül történik, nem egyszerű mulasztás, pláne, hogy a hiányosságok és ellentmondások június óta ismertek. Onnan tudják, hogy éppen ők hívták fel rájuk a figyelmet.
A kormányzat annyira biztos benne, hogy a Paks II. beruházás zöld utat kap Brüsszelben – és így gőzerővel megkezdődhet a projektcég felpumpálása –, hogy tendert írtak ki mintegy ezer céges mobiltelefon és a hozzájuk tartozó szolgáltatási csomag beszerzésére.
Az Energiaklub és a Greenpeace fellebbezést nyújtott be Paks II környezetvédelmi engedélye ellen, mert az ennek alapjául szolgáló hatástanulmánnyal bajok vannak. Ezért a szervezetek szerint felelőtlenség a megalapozatlan környezeti hatásvizsgálat alapján kiadni az engedélyt.
Brüsszelben várhatóan engedélyezni fogják a paksi atomerőmű bővítését – állítja az ügyre rálátó forrására hivatkozva a Magyar Narancs.
Tegnap kiadta az illetékes kormányhivatal az engedélyt, de azt az Energiaklub és a Greenpeace is megfellebbezte, így az egyelőre nem használható fel a beruházás tényleges megkezdéséhez.
A Baranya Megyei Kormányhivatal igent mondott a paksi bővítésre, szerintük környezetvédelmileg rendben van a beruházás.
Ez lesz a megállapodás Paks II-ről - volna írható az Európa Parlamenti képviselő blogján megjelent levél fotója mellé. Hogy mi van benne? Az a legkevesebb, hogy illúzióvá teszi az Orbánék által a kezdetek óta szajkózott 40 százalékos magyar beszállítói arány elérését.
Miközben Orbánék jogszabállyal fekszenek keresztbe a 10 éve jegelt hazai szélfarm-boomnak, a dán specialista Dong Energy épp befejezte a világ legnagyobb szélturbináinak installálását.
Miközben Európában előfordul, hogy új szénerőműveket (és van, ahol atomot) vizionálnak az energiabiztonságra hivatkozva, az Egyesült Államokban továbbra is az a jellemző, hogy szinte kizárólag a korábbinál környezetkímélőbb energiatermelő technológiákat építenek. Annyit, hogy lassan átlépik vele a "Rubikont".
A brit nyugdíjasok kiszavazták az Egyesült Királyságot az EU-ból, Csepreghy Nándor védelmébe vette Orbán kisvasútját, miközben az az ENSZ-nek is feltűnt, hogy satuféket nyomott a külföldi tőke a magyar határok előtt. Visszavonul a fuvaroskirály, fejre állt a paksi hitelt kezelő orosz bank, és kiderült, minél többet dolgozik valaki, annál többet hibázik. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
A VEB-nek 260 milliárd rubelre lesz szüksége 2017-ben, és még sehol a vége.
Azzal nem mondott semmi újat a külgazdasági miniszter, hogy Oroszország kiemelt gazdasági partnerünk, de azért Szijjártó Péter - amellett, hogy Brüsszelnek is üzent - arról tárgyalt az oroszokkal, hogy az embargó ellenére hogyan tudná a kormány a kapcsolatokat mélyíteni és eredményesebbé tenni.
Szemléletessé tett adathalmazzal mutatta meg a Bloomberg, merre tart a világ az energetikai beruházásokkal. A grafikonokból nem csak az nyilvánvaló, hogy 2040-ig épülnek még szénerőművek, hanem az is, hogy Paks II.-vel Orbánék évtizedekre tévútra terelhetik Magyarországot.